17 października 2018 roku uczniowie klasy piątej wraz z nauczycielem p. Piotrem Urbankiem wybrali się do zaprzyjaźnionego Koła Gospodyń Wiejskich w Mierzycach. W ramach lekcji techniki uczniowie poznawali podstawowe ściegi. Panie bardzo chętnie udzielały uczniom szczegółowych porad i wskazówek, aby ściegi były równiutkie i dokładne. Pamiętajcie, że nikomu nie wychodzi idealnie za pierwszym razem. A tylko regularne ćwiczenia pozwalają dojść do perfekcji.
Koło Gospodyń Wiejskich w Mierzycach- lekcja techniki
Wycieczka do lasu
W dniu 17.10.2018 roku uczniowie klasy II wraz z wychowawcą Zdzisławą Bąk wybrali się na pieszą wycieczkę do pobliskiego lasu.
Piękna jesienna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu. Aby lepiej poznać przyrodę dzieci zabrały ze sobą lupy i lornetki.
Podczas spaceru zbierały również grzyby a także robiły bukiety z kolorowych liści.
Dzieci szczęśliwe i zadowolone wróciły do szkoły.
Fotorelacja w galerii. Zapraszamy.
Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej
16 października 2018 roku odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
W uroczystości wzięli udział nauczyciele, pracownicy obsługi i emeryci nowo powstałego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Mierzycach.
Pani Dyrektor Małgorzata Grajoszek złożyła wszystkim serdeczne życzenia oraz podziękowała za wielkie zaangażowanie w pracy z dziećmi.
Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze i było znakomitą okazją do wspólnych rozmów i wspomnień.
Uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Dnia 15.10.2018 r. w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy III gimnazjum i samorząd szkolny pod kierunkiem opiekuna samorządu szkolnego – p. Magdaleny Drabek. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień.
Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Scenka kabaretowała urzeczywistniła sytuacje, które mają miejsce w szkole.
Kwiaty i podziękowania dla nauczycieli były podsumowaniem uroczystości.
Na zakończenie Akademii głos zabrała p. Dyrektor Małgorzata Grajoszek, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Po zakończonej akademii uczniowie udali się do klas.
Do życzeń z okazji Dnia Edukacji Narodowej dołączyli się również rodzice.
Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych
11 października 2018 roku w Osjakowie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Wieluńskiego
w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
Wyniki „Igrzysk Młodzieży Szkolnej”
Dziewczęta - V miejsce
Chłopcy - IX miejsce
Wyniki „Igrzysk Dzieci”
Dziewczęta - XI miejsce
Chłopcy - VII miejsce
Opiekunem był p. Piotr Urbanek
GRATULUJEMY!
"Igrzyska Młodzieży Szkolnej - badminton chłopców"
10 października 2018 r. w Osjakowie odbyły się zawody w badmintona w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Powiatu Wieluńskiego. Rywalizację dziewcząt i chłopców wygrali reprezentanci naszej szkoły.
Dziewczęta - I miejsce
1. Zuzanna Jarząb
2. Julia Szczepanik
Chłopcy - I miejsce
1. Bartłomiej Jajczak
2. Konrad Napieraj
Opiekunem był p. Piotr Urbanek
GRATULUJEMY!
Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół powiatu wieluńskiego za rok szkolny 2017/2018
W dniu 9 października 2018 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieluniu odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół powiatu wieluńskiego za rok szkolny 2017/2018.
Starosta pan Andrzej Stępień i naczelnik wydziału Edukacji Kultury Sportu i Promocji pan Zenon Kołodziej wręczyli zwycięzcom pamiątkowe dyplomy i puchary.
Nasi chłopcy z kl. IV –VI uzyskali III miejsce,
a chłopcy z kl. VII, II-III gimnazjum uzyskali II miejsce.
Gratulujemy uczniom, nauczycielom wychowania fizycznego
p. Wiesławie Mielczarek, p. Piotrowi Urbankowi
i życzymy sukcesów w bieżącym roku szkolnym 2018/2019.
V Przegląd Wierszy i Piosenek Patriotycznych w Wierzchlesie
Ósmego października w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wierzchlesie odbył się V Przegląd Pieśni i Wierszy Patriotycznych. Uczestniczyli w nim uczniowie ze wszystkich szkół i przedszkoli naszej gminy.
Celem przeglądu było włączenie się dzieci i społeczności lokalnej do świętowania 100 – lecia Odzyskania Niepodległości.
Naszą placówkę reprezentowali:
Przedszkolaki
- Filip Pakuła
- Wojciech Trocha
- Weronika Trocha
Klasa II
- Zuzanna Buda
- Natalia Morka
- Julia Graczyk
Klasy VI – III g
- Patryk Jakubiszyn
- Zofia Papierkowska
- Julita Budziak
Do przeglądu przygotowywały p. Renata Więcław, p. Zdzisława Bąk, p. Magdalena Drabek, p. Anna Kuśmierek i p. Anna Wojtasik
Konkurs wiedzy historycznej o Witoldzie Pileckim
5.10.2018 r. w Szkole Podstawowej w Ostrówku odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Celem konkursu była promocja wiedzy na temat losów rotmistrza W. Pileckiego oraz popularyzacja wśród młodzieży najnowszej historii Polski XX w.
W konkursowe szranki stanęło 18 uczniów ze szkół podstawowych Powiatu Wieluńskiego. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów z kl. VIII Tomasz Malańczuk i Kamil Głąb. Tomek zajął IV m, a Kamil IX miejsce. Serdecznie gratulujemy wyników i ogromnej wiedzy. Opiekunem była p. Renata Zając.
Rotmistrz Witold Pilecki - najodważniejszy z odważnych
5.10.2018 r. w SP w Ostrówku odbyło się wręczenie nagród w konkursie plastycznym na temat "Witold Pilecki - najodważniejszy z odważnych". Konkurs miał na celu przedstawienie w plastycznej formie wartości bliskich rotmistrzowi Pileckiemu takich jak patriotyzm, odwaga, poświęcenie, koleżeństwo oraz pobudzenie zainteresowań przeszłością i rozwijanie uzdolnień plastycznych uczniów.W konkursie wzięło udział 7 uczniów naszej szkoły. Łącznie na konkurs napłynęło ponad 90 prac.
Bardzo duży sukces odniósł uczeń naszej szkoły Mikołaj Perdaszek, zajmując I miejsce w kategorii kl. IV - VI. Opiekunem konkursu była p. Renata Zając.
SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
1 października klasa II wraz z wychowawcą p. Zdzisławą Bąk świętowała Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W ramach projektu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, którego celem jest budowanie nawyku czytania wśród uczniów klas I- III. Chętni uczniowie przystąpili do konkursu pięknego czytania. Odbył się on w bibliotece szkolnej. Głośne czytanie dzieci poprzedziła piękna narracja naszej pani dyrektor Małgorzaty Grajoszek, która przeczytała dzieciom ostatni rozdział książki pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Następnie zaprezentowały się z jak najlepszej strony nasi mali lektorzy.
Konkurs przebiegł w bardzo miłej atmosferze, każdy uczestnik został nagrodzony gromkimi brawami oraz otrzymał wspaniała nagrodę i piękny dyplom.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
1 października odbyły się wybory do Władz Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były kampanią wyborczą, w trakcie, której kandydaci prezentowali swoje programy. Uprawnieni do głosowania byli wszyscy uczniowie. W głosowaniu wzięlo udział 147 uczniów, którzy wybierali swojego przedstawiciela na przewodniczącego samorządu spośród 7 kandydatów. Komisja wyborcza złożona z uczniów kl. VI dokonała obliczeń głosów. Nauczycielem nadzorującym przebieg wyborów był opiekun p. Magdalena Drabek.
W skład samorządu weszli:
1. Przewodniczący - Kamil Cłapa
2. Z - ca przewodniczącego - Zuzanna Jarząb
3. Skarbnik - Daria Kędzia
Pozostali kandydaci będą w roku 2018/2019 pracować w sekcjach samorządowych.
Archiwum Aktualności